SWFreeFall
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fénykardvívásról bővebben

Go down

Fénykardvívásról bővebben Empty Fénykardvívásról bővebben

Témanyitás by Az Erő Kedd Május 29, 2012 2:59 am

Itt a fénykardvívásról olvashattok bővebben, megtalálhatjátok a stílusokat, és a különböző fénykard típusokat.

A fénykard feltalálása óta a vele való harc sokat fejlődött az évezredek során. Különböző stílusok alakultak ki, különböző célzattal. Az itt következő felsorolásban megismerhetitek az egyes stílusok jellemzőit, hátrányait, előnyeit, rövid történelmét.

I. Forma, Shii-Cho
A legelsőként használt fénykardvívási technika, mely az ősi, valódi kardokkal való harcot idézi. Nyers és egyszerű, de hatásos. Széles, erőteljes mozdulatokkal dolgozik, érzelmileg túlfűtött helyzetekben gyakorta használják a Jedik.
Egyszerűsége miatt szinte mindegyik tanonc ezzel a stílussal kezdte elsajátítani a fénykard harc alapjait a Régi Köztársaság napjaiban, noha ritkán váltak a forma mestereivé. Gyakori mozdulata a Lefegyverző Támadás, mellyel az ellenséget megfosztják fegyverétől, feladásra kényszerítve

Előnyei: Több ellenség legyőzésére kifejezetten alkalmas a széles, és erőteljes mozdulatoknak hála
Hátrányai: A forma jelentős hiányosságokat mutat a lézerfegyverek elleni védekezésben, és a párbajokban, hiszen egy ellenség könnyedén kihasználhatja a forma ki nem forrottságát.


II. Forma, Makashi
Egy olyan korban fejlődött ki, ahol a fénykardvívás gyakori esemény volt. Elsősorban Sötét Jedik, majd később a Sithek használták a formát, melyet elegancia, precízió, és könnyed mozgás jellemzett. A Makashiban sokkal inkább szerepet kapott a használó ügyessége, mint a nyers erő. Egyértelműen a fénykard-fénykard párbajra lett kifejlesztve, nagy igyekezettet fordított a lefegyverzés elkerülésére, illetve a harc irányítására.
A Makashi használók gyakran speciális fénykardokat használnak, melyek vagy hajlított markolattal, vagy direkt egykezes használatra lettek kialakítva, nagyobb precizitást engedve ezzel a használónak. Gyakori mozdulata a Makashi Válasz, ami a támadás utáni, azonnali visszatámadást jelenti, meglepve az ellenfelet.

Előnyök: Fénykard-fénykard párbajban a leghatásosabb forma
Hátrányok: Lézerfegyverek ellen tehetetlen a használó


III. Forma, Soresu
A lézerfegyverek megjelenésével fejlődött ki ez a technika, mely elsősorban a lövedékek hárítását, és a védelmet helyezte előtérbe. Később a defenzív Jedi felfogással azonosulók használták, és fejlesztették a mai formájába. A Soresu mestere sebezhetetlen, szinte bármilyen támadás ellen megállja a helyét. A forma a test közeli, apró mozdulatokat részesíti előnyben, lehetetlenné téve a használó megsebzését, gyakran a végtelenségig tolva a küzdelem hosszát. Gyakori mozdulata a Védelem Köre, amivel a Jedi magát a és a környezetében lévőket védelmezi

Előnyök: A leghatásosabb védekező forma, tapasztalt használóját szinte lehetetlen megsebezni
Hátrányok: Nem koncentrál a támadásra, sőt. A harc befejezése helyett, gyakran menekülnek a Soresu használók, mivel képtelenek megfelelő támadást véghezvinni


IV. Forma, Ataru
Egy agresszív, gyors, támadás orientált forma, mely az egyetlen ellenféllel való küzdelemre lett kifejlesztve. A használó a fizikai erejét, gyorsaságát, és reflexeit használja a harc közben, miközben széles, erőteljes vágásokkal, akrobatikus mozdulatokkal, ugrásokkal támad. Az Ataru igencsak hely igényes, általában nyílt tereken jön ki az előnye. A forma kifejezetten sokszor használ erőlökéseket, és ugrásokat. Gyakori mozdulata a Penge Özön, amivel gyors, erőteljes csapásokat mérnek ugyanarra a pontra, gyengítve az ellenfél védelmét

Előnyei: Egy ellenség ellen kiváló hatékonysággal lehet küzdeni vele
Hátrányai: Zárt tereken, több ellenség ellen, tehetetlen, illetve gyenge a védelme


V. Forma, Shien/Djem So
Ez a forma gyakorlatilag kettő különböző technika, a mögötte lévő mentalitás azonban hasonló. A III. formából alakult ki, így ez is egy defenzív, védekezésre támaszkodó technika, de amíg a Soresu szinte egyáltalán nem koncentrált a támadásra, addig a Shien és a Djem So nagy hangsúlyt fektet rá.

A Shien alapvetően a lézerfegyverek elleni védekezés továbbfejlesztett verziója. A kilőtt lézerlövedékeket pontosan visszaveri a támadóra, így rövid idő alatt semlegesíti a fenyegetést. A Shien továbbra is előnyt élvez több támadó ellen, hiszen a Jedik gyakran néznek szembe túlerővel, azonban egy ellenség ellen alul marad. Gyakori mozdulata a Pengék Fala, amivel nagy védelmet élvez a használó, de ugyanakkor visszaveri a lövedékek egy részét.

Előnyök: A használó könnyedén kerekedik felül tömeges lézerfegyveres ellenségeken
Hátrányok: A fénykard elleni harcokban alul marad, pláne egy ellenséggel szemben

Ahol a Shien a lézerfegyverek ellen hatásos, ott a Djem So a fénykardok ellen. Fizikailag az egyik legmegterhelőbb forma, mozdulatai abszolút fizikai fölényt igényelnek. A hangsúly a védekezésen, és a dominancián van. Az ellenség mozdulatait kiismerve gyakran egyetlen támadás sorozattal vetnek véget a harcnak a használók. Erős, vad, mindent elsöprő mozdulatokkal támadott, legtöbbször elsodorva az ellenfél védelmét. Gyakori mozdulata a Zuhanó Lavina, mely a fizikai fölény használva elsöpörte az ellenséget.

Előnyök: Előnyt élveznek a fénykard elleni küzdelemben. Képesek hosszan védekezni, majd döntő csapásokat mérni az ellenségre
Hátrányok: Fizikailag megterhelő, a hosszú harcok kimerítik a használót.


VI. Forma, Niman
Egy egyensúlyra törekedő forma. A Niman minden előtte lévő forma erősségét összegyúrja, a gyengeségek minimalizálásával. Az eredmény, egy semmiből sem kiemelkedő, de hátránnyal sem bíró forma, mely minden területen megállja a helyét, és sehol sem szenved hátrányokat. Talán nem a legmegfelelőbb út a győzelem eléréséhez, de azok akik használják nagy valószínűséggel élnek túl összecsapásokat. A Niman mesterei nem veszik fel a versenyt egy párbajra szakosodott Makashi vívóval, de míg amaz nem tud mit kezdeni egy lézerfegyveres ellenség ellen, a Niman használója sehol sem kerül hátrányba. A használók gyakran nyúlnak az Erőhöz harc közben. Gyakori mozdulatai a Közel Húzás, és a Taszító Vágás, melyekben Telekinetikus képességeikkel befolyásolják a harc menetét

Előnyök: Nincsenek különösebb előnyei
Hátrányok: Nincsenek különösebb hátrányai


VII. Forma, Juyo, Vaapad
A Hetedik forma a legvadabb, és legveszélyesebb forma mind közül. A Régi Köztársaság Jedijei nem is használták, hiszen a forma használata közben veszélyesen közel kerültek a Sötét Oldalhoz. A Juyo technikái látszólag vad, kontrollálatlan csapások kusza keveréke, pedig valójában nagyon is irányítottak. A használó a vad érzelmeit kihasználva elmélyül a Sötét Oldalban, és kiszámíthatatlan ritmusú harcba kezd. Mikor az ellenség kiismerte a technikát, akkor gyorsan vált a módszeren, meglepve, és általában megölve az ellenfelet. Mace Windu fejlesztette ki a Vaapad-et, a VII forma egy másik változatát, de a 66-os paranccsal a forma eltűnt. Gyakori mozdulata a Vornskr Vadsága, mely vad támadások sorozatát jelenti.

Előnyök: Az egyik legerősebb támadás orientált forma
Hátrányok: Gyenge védekezés jellemzi, illetve folyamatos nagy koncentráció kell a használatához
Az Erő
Az Erő
Admin

Hozzászólások száma : 268
Csatlakozás ideje : 2012. May. 27.

https://swfrpgfreefall.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Fénykardvívásról bővebben Empty Re: Fénykardvívásról bővebben

Témanyitás by Az Erő Kedd Május 29, 2012 4:01 am

Az eddigiekben a hét fő formáról olvashattatok, most a kiegészítő formák jönnek, illetve egyéb fénykardvívással kapcsolatos dolgok.


Jar'Kai
A Jar'Kai a kétkardos forma, a Niman-ból fejlődött ki, így használatához szükséges a Niman. A forma egyébként bármelyik másik formával összehozható, hibridet alkotva, ilyenkor az egyértelmű előny párosul az eredeti formához, hogy két karddal űzik. Gyakran használják az egyik pengét védekezésre, míg a másikkal támadnak, ilyenkor nem ritka az, hogy a rövid kard van a védekező kézben.
Gyakori mozdulata az Iker Csapás, amikor a két pengével egyszerre csap, vagy két irányból, vagy egymás mellett. Az egyik esetben megzavarja az ellenfelet, a másikban pedig egy nagyon erős csapást hajt végre, amit nehéz kivédeni


Trákata
A Trákata egy olyan fénykardvívási technika, ami a fénykard ki-be kapcsolhatóságát használja ki a harc közben, így megzavarva az ellenfelet, kikerülve annak védekezését, kihasználva a meglepődöttségét. A Sötét Oldal használói ritkábban nyúlnak ehhez a technikához, mivel a harc közbeni érzelmeket nem tudják levezetni olyan mértékben.
A fénykard kikapcsolása kedvezhet azoknak, akik inkább az Erőt részesítik előnyben harc során, hiszen jobban tudnak koncentrálni rá.


Dun Möch
Egy ősi Sith technika, ami az ellenség lelkét célozza meg. Bizonytalanná teszi saját magában, a képességeiben, megzavarja a koncentrációban. Harc közben gyakran zavarja meg tárgyak telekinetikus mozgatásával, a másik becsmérlésével, szidásával. Ezzel a technikával az ellenfél könnyedén átállítható a Sötét Oldalra, vagy pusztítható el, miután feladja a harcot, hisz értelmetlen.


Unorthodox Stílusok
Természetesen minden Erőhasználó más, így mindenki beletesz valami saját magából, néhányan kevesebbet, néhányan többet. Ezek a stílusok nem változtatják meg gyökeresen a formát, csak hozzátesznek valamit, így a harc elején náluk van a meglepetés ereje, de pont ezért ez nem számít önálló stílusnak.
Az Erő
Az Erő
Admin

Hozzászólások száma : 268
Csatlakozás ideje : 2012. May. 27.

https://swfrpgfreefall.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.